Hovoriť o múdrosti je témou pre múdrych, ale futbal ...

Ak sa vyjadrujeme k téme futbal, jasne že zaujmeme futbalistov. Tí začnú načúvať, komunikovať, reagovať. Ak je téma o futbale dostatočne hustá div sa svete! Aj dievčatá a ženy a absolventi neokybernetiky stoja na námestí pred veľkoplošnou obrazovkou a s trikolórou na tvárach sú presýtení jedinou spoločnou vecou - futbal. Celé Slovensko žije futbalom.

Ešte že tento článok nemá za úlohu na niekoho pôsobiť, alebo niekomu niečo vysvetľovať, ale slúži iba pre vlastné uvažovanie. Inak by sa teraz musela rozpútať dlhosiahla neplodná debata.

Stačí použiť gúgeľ a človek si potvrdí, aké témy sú "in" a ktoré sa príliš nenosia. Najhľadanejšie sú odpovede na otázky sexu, nahoty celebrít a podobné taľafatky či ľahká zábava. Futbal by sa v prvej stovke mohol vyskytnúť, ale termín múdrosť? Určite by ho musel hľadať Sherlock Holmes.

Prečo je téma múdrosť taká nezaujímavá? Lebo každý už múdry je. Tie tri bodky v nadpise mali byť "zdvihnutým ukazovákom", len sa to blbo píše (zdvihnutý ukazovák). Ako ho má zdvihnutý Arnošt v scénke z filmu, keď hovorí Bohušovi "díky Bohu, jsem ateista".

Keď je objavený princíp, môže sa aplikovať na čokoľvek, malo by to potom fungovať. Podľa vyskúšaných testov, budúce výsledky by mali odpovedať očakávateľným možnostiam. Teda ak ide o skutočný princíp, nie o pseudoprincíp.

Ak je možné zaujať (dokonca nadchnúť) témou futbal dievčence a neokybernetikov, potom je možné zaujať témou múdrosť taktiež široké vrstvy jedincov. Ako by sa to malo praktikovať je spomenuté vyššie. Niekoho viac zaujíma iná blbosť: úvahu o konci sveta -> koniec sveta. Táto téma si vynútila pozornosť v decembri 2012.

Téma musí byť HUSTÁ. V tom je princíp tejto úvahy. Bohužiaľ na Slovensku od čias Mariána Repku (presnejšie od vzniku jeho knihy Fenomén múdrosť) sme nezaznamenali podobne postupujúceho človeka. Takého, ktorý by rozprával o múdrosti iným. Téma nie je dosť hustá. Ani nikdy nebude.

Ako to viem? Princíp! Nie je to treba. Všetkého je akurát. Len sa ľudia divia prečo je toľko toho alebo onoho. Zla, zlodejov, klamárov, hlupákov ... Ale to je tiež v poriadku, že je toľko ľudí, čo sa divia.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Komentáre s http odkazom budú zverejnené, po zvážení správcu blogu Slovensko ;-)